Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Την ήττα με 2-3 σετ γνώρισαν οι γυναίκες εντός έδρας από τον

ΑΚ ΖΩΓΡΑΦΟΥ και μάλιστα με ανατροπή , καθώς προηγήθηκαν με 2-0 !

Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά στο πρώτο σετ , πήρε μια διαφορά από την αρχή την οποία διατήρησε μέχρι το τέλος . Το δεύτερο ήταν πραγματικό θρίλερ , το προβάδισμα άλλαζε συνέχεια χέρια αλλά  τα κορίτσια κατάφεραν επικρατήσουν μετά από 37 λεπτά παιχνιδιού με 30-28.

Στο τρίτο σετ όμως , η μαχητικότητα της ομάδας  του Ζωγράφου που έβγαλαν πολλές καταπληκτικές άμυνες αποσυντόνισε την ομάδα μας , γεγονός που την οδήγησε σε πολλά λάθη. Στα υπόλοιπα σετ , οι φιλοξενούμενες συνέχισαν το αμυντικό τους κρεσέντο , το άγχος έκανε την εμφάνισή του , τα λάθη συνεχίστηκαν και έτσι ήρθε φυσιολογικά η ήττα.

Το όνειρο της ανόδου ναι μεν δυσκολεύει μετά από αυτή την ήττα , αλλά παραμένει ζωντανό , με το τεχνικό τιμ και τις παίκτριες να δηλώνουν αποφασισμένοι να παλέψουν μέχρι το τέλος.

Τα σετ : 25-21 , 30-28 , 21 -25 , 17 -25 , 10 -15

Για τον Άγιο Στέφανο αγωνίστηκαν οι : Καλογερά Β. (α), Νικολέτου Β. (λ), Χατζηθεοδώρου Ε. (λ), Τσιορμπατζή Γ. , Δημούδη Α. , Στουραίτη Β. , Μπουρή Ι. , Γκρίτζαλη Π. , Διασάκου Κ. , Βινιεράτου Μ. , Κουρλαμπά Κ. , Μαρτίνου Η.

Προπονητής : Καλημεράκης Μ.

Για τον ΑΚ Ζωγράφου αγωνίστηκαν οι : Χαίδου Β.(α) , Δούκα Κ. , Αιβαλή Π. , Κανδυλιάρη Κ. , Ζούρου Β. , Καραμπίνα Σ. , Αθανασίου Α. , Πολύζου Β. (λ) ,   Κοκκίνου Β. , Μάνταλου Δ.

Προπονητής : Νικόπουλος Δ.